O NAS

Centrum Tańca Szczepan S.C. działa w pomorskim środowisku kulturalnym od 1995 roku. Od samego początku misją naszej firmy było i wciąż jest propagowanie tańca wśród najmłodszych dzieci jako aktywna metoda spędzania wolnego czasu oraz masowa popularyzacja wszystkich form tanecznych.

Przez wiele lat rozwijaliśmy się, udoskonalając nasz program edukacyjno-wychowawczy, by w obecnych czasach, z pomocą wykwalifikowanej kadry, animatorów – pedagogów, móc przekazywać dzieciom wiedzę taneczną i kulturową.

Zajęcia Crea Dance Fit, które przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, prowadzone są w macierzystych szkołach dzieci.
Dodatkowo współpracujemy z placówkami przedszkolnymi, prowadząc zajęcia taneczne dla najmłodszych podopiecznych, realizując w nim program Dziecięcej Szkółki Tańca.

Od samego początku istnienia firmy organizujemy wyjazdy dla dzieci, kolonie letnie i zimowiska. Posiadamy zgodę Wojewody Pomorskiego na organizowanie imprez turystycznych. Każdy nasz obóz zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty.

Najważniejsze dla nas daty:
1995 – wprowadzenie w Szkołach Podstawowych programu edukacyjno-wychowawczego OSTiDM – Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier
1996 – powstało nasze logo
2007 – nasz program OSTiDM został objęty Honorowy Patronatem Rzecznika Praw Dziecka
2009 – wprowadziliśmy do szkół nową linię graficzną Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, a naszym hasłem przewodnim było „Zatańcz z klasą”.
2010 – poszerzyliśmy naszą działalność o oddział Koszalin
2011 – firma Centrum Tańca Szczepan została wpisana do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych Powiatu Wejherowskiego. Od tej pory działamy jako typ placówki oświatowo-wychowawczej. Również w tym roku otworzyliśmy nowy oddział w Szczecinie.
2012 – nasz program OSTiDM został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej
2014 – zmieniliśmy nazwę naszego programu na: Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier. Również w tym roku otrzymaliśmy status Niepublicznej Placówki Oświatowo-Wychowawczej Miasta Gdyni.
2015 – nasz program OSTiDM ponownie został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej
2019 – udoskonalamy nasz program edukacyjno-wychowawczy i rozpoczynamy rok szkolny 2019/2020 pod nazwą Crea Dance Fit

Całość merytoryczno-organizacyjna przedsięwzięcia znajduje się pod okiem Zofii i Olafa Szczepan, właścicieli Centrum Tańca Szczepan, dyplomowanych absolwentów Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca w Anglii (United Kingdom Alliance) i zawodowych nauczycieli tańca. Z ich wielkiej pasji i zamiłowania do tańca otworzyli w 1990 r. Centrum Tańca aby rozpocząć masową popularyzację tańca wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. Obecnie dzielą się swoją taneczną pasją prowadząc zajęcia dla dorosłych w siedzibie Centrum Tańca Szczepan w Gdyni.

Jako sportowa para taneczna zdobyli następujące tytuły:

  • Mistrzostwo klasy B w tańcach standardowych w 1985 r. w Grudziądzu,
  • Mistrzostwo klasy B w tańcach latynoamerykańskich w 1985 r. w Grudziądzu,
  • Mistrzostwo klasy A w tańcach standardowych w 1986 r. w Świdniku,
  • Mistrzostwo klasy A w tańcach latynoamerykańskich w 1986 r. w Świdniku,
  • Wice Mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich w 1988 r. w Krakowie,
  • Wice Mistrzostwo Krajów Socjalistycznych w tańcach latynoamerykańskich w 1989 r. w Gera NRD,
  • Wice Mistrzostwo Polski w 10 tańcach w 1990 r. w Gdańsku.